Zabezpieczanie systemów rynnowych

Zabezpieczanie systemów rynnowych

Przed czym i po co zabezpieczać rynny?

System rynnowy służy do odprowadzania wody z dachu. Od jego sprawnego działania zależy jednak między innymi stan elewacji. Rynny zatykają się od błota, suchych liści i igliwia. Pozbawiona odpływu woda ścieka po ścianach lub osiada na dachu, tworząc nieestetyczne zacieki. Przynajmniej raz w roku warto zrobić generalny przegląd systemów rynnowych i udrożnić je. Podstawowe prace można wykonać samodzielnie, ale kompleksowy przegląd to zlecenie dla wyspecjalizowanego serwisu – zwłaszcza jeśli dom ma kilka kondygnacji. Warto również zadbać o odpowiednie i regularne zabezpieczanie systemów rynnowych domu czy innego obiektu docelowego.

 

Czyszczenie i konserwacja systemu rynnowego

Usunięcie nagromadzonych w rynnach odpadów to pierwszy etap prac porządkowych. Pozostałe na dnie rynny błoto i osady usuwa się następnie przy pomocy myjki parowej, dzięki czemu mamy pewność, że rynna nie zostanie porysowana – mogłoby to prowadzić do powstania nieszczelności. Kiedy rynny są czyste, dokonujemy starannych oględzin i sprawdzamy ich szczelność, pamiętając o rurach spustowych i uszczelkach. Przecieki likwidujemy przy pomocy specjalnej zaprawy. Proponujemy także impregnację i malowanie rynien, aby prawidłowo zabezpieczyć je przed rdzą.

Zabezpieczanie systemów rynnowych
Zabezpieczanie systemów rynnowych

Zabezpieczanie systemów rynnowych ceny

Ceny na usługę zabezpieczania systemów rynnowych kształtują się w zależności od wielkości zabezpieczanej powierzchni. Zapytaj nas o ceny na zabezpieczanie systemów rynnowychkontaktując się z nami przez formularz kontaktowy lub dzwoniąc na nasz telefon firmowy.

Summary
Zabezpieczanie systemów rynnowych
Service Type
Zabezpieczanie systemów rynnowych
Provider Name
Czyszczenie dachów,
Area
Śląsk
Description
Skorzystaj ze skutecznej metody na zabezpieczanie systemów rynnowych. Zapytaj nas o ceny na zabezpieczanie systemów rynnowych twojego domu, firmy czy innego obiektu.