Impregnowanie dachów

Impregnowanie dachów

Impregnacja dachu – kiedy warto ją stosować

O ile mycie dachu jest zabiegiem, który warto stosować regularnie, poważniejsze prace remontowe powtarzamy relatywnie rzadko. Jeśli dach został położony kilka lat wcześniej i nie utracił jeszcze swojego pierwotnego koloru, nie ma sensu go malować – wystarczy impregnacja. Zabieg ten można wykonać na dachu, którego stan techniczny jest dobry i nie wymaga poważniejszej interwencji. Impregnowanie dachów polega na pokryciu powierzchni dachu cienką warstwą specjalnej substancji, która zabezpiecza go przed działaniem czynników pogodowych i nieco odświeża kolor.

 

Impregnacja dachów z dachówki i blachodachówki

Procedura towarzysząca impregnacji jest zbliżona do tego, jak przebiega proces malowania. Pierwszym etapem, którego nie możemy pominąć jest staranne oczyszczenie dachu ze wszystkich osadów, narośli oraz zebranych tam odpadów. W razie potrzeby przy okazji dokonujemy drobnych napraw, takich jak poprawki obluzowanych dachówek, naprawy rynien i gontów. Przy pomocy myjek parowych usuwamy z dachu mech, glony i grzyby. Niekiedy, o ile to konieczne, na tym etapie używamy specjalistycznych środków grzybobójczych i czyszczących. Dopiero po całkowitym wyczyszczeniu i osuszeniu dachu, pokrywamy go warstwą impregnatu, dobraną do potrzeb i rodzaju podłoża. Tak zabezpieczony dach wolniej nasiąka, wolniej porasta mchem i innymi roślinami oraz dłużej cieszy oko, zachowując żywe kolory.

Impregnowanie dachów
Impregnowanie dachów

Impregnowanie dachów ceny

Ceny na usługę impregnowania dachów kształtują się w zależności od wielkości powierzchni. Zapytaj nas o ceny na impregnowanie dachów kontaktując się z nami przez formularz kontaktowy lub dzwoniąc na nasz telefon firmowy.

Summary
Impregnowanie dachów
Service Type
Impregnowanie dachów
Provider Name
Czyszczenie dachów,
Area
Śląsk
Description
Skorzystaj ze skutecznej metody na impregnowanie dachów. Zapytaj nas o ceny na impregnowanie dachów twojego domu, firmy czy innego obiektu.